Close

Styria – zielone serce Austrii

Styria to historyczna kraina w środkowej Europie. Słynie z zieleni, turystyki, znakomitej kuchni, win i.. oleju z pestek dyni, zwanym “czarnym złotem”.

Większość terenu Styrii należy do Austrii, a południowy jej fragment do Słowenii. Austriacka część jest drugim co do wielkości krajem związkowym, zajmuje ponad 16 tysięcy kilometrów kwadratowych. Stolicą regionu jest pełen zabytków, multikulturowy i malowniczy Graz.

Logiem Styrii jest zielone serce, które symbolizuje piękno przyrody, jej zróżnicowanie, lasy, winnice i sady. To także gwarancja czystego i zdrowego powietrza. Styria jest najbardziej zalesionym ze wszystkich krajów związkowych. Region słynie z turystyki. Pasma górskie zajmują przede wszystkim zachodnią i północną część regionu, szczyty nie przekraczają 3 tysięcy metrów. Wschód i południe to pofalowane tereny ze wzgórzami o kilkuset metrowej wysokości. Na południu wzgórza są niższe, na stokach panują bardzo dobre warunki do uprawy winorośli. Piękno krajobrazu dopełniają liczne, malowniczo położone zamki. Atrakcją regionu są termy i ośrodki SPA. Styria jest doskonałym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Region oferuje szereg narciarskich tras zjazdowych i biegowych, tory saneczkowe i snowboardowe, szlaki rowerowe i zróżnicowane szlaki piesze.

a4
a10
DSC_0025
CSC_0061
Go top